Informacje w sprawie przetwarzania przez nas danych osobowych znajdziesz  TUTAJ

 

P O T R Z E B U J E S Z   B A R D Z I E J 

S P E R S O N A L I Z O W A N E J   

O F E R T Y?

C H C E S Z   W Y B R A Ć   

A B O N A M E N T?

Z A M Ó W   O N L I N E

 


 


 

Twój e-mail:
Wybierz usługę
Treść wiadomości:
Plik - tu możesz dołączyć dokument
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Abonament -

3 godziny doradztwa podatkowego miesięcznie

Do wykorzystania w trakcie trwania umowy

 

 

 

- umowa na 12 m-cy

- dedykowany doradca

- panel Klienta

- newsletter podatkowy

- 10% prowizji

- niewykorzystane godziny przechodzą na następny okres

 

700 zł netto + 23% VAT

 

J A K I   J E S T   K O S Z T   

U S Ł U G I?

1 godzina

doradztwa podatkowego

Do wykorzystania w dowolnym momencie

 

 

 

 

- spotkanie w kancelarii

- spotkanie online

 

 

406,50 zł netto + 23% VAT

 

Abonament - 

2 godziny doradztwa podatkowego miesięcznie

Do wykorzystania w miesiącu

- umowa z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia

- dedykowany doradca

- panel Klienta

- newsletter podatkowy

- 10% prowizji

- niewykorzystane godziny nie przechodzą na następny okres

 

600 zł netto + 23% VAT

 

Biuro Rachunkowe WOLFGLAS, Dębno

Milena Wilczyńska

Współpracuję na stałe z Kancelarią Taxologika. Kontakt z doradcą jest sprawny i nie mogę narzekać na obsługę zapytań, które często są skomplikowane.  Czuję się bezpiecznie, zwłaszcza w czasach galopujących zmian podatkowych.

Biuro Rachunkowe MALWA

Anna Szwabis

Z doradcami podatkowymi z Taxologiki pracuję już od ponad trzech lat. Dzięki współpracy nie marnuję czasu na poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania dotyczące podatków oraz ubezpieczeń społecznych. Polecam z całego serca!

P O Z N A J    O P I N I E   

N A S Z Y C H   K L I E N T Ó W

10 % prowizji dla Ciebie - Od ponad czterech lat z powodzeniem praktykujemy system prowizyjny ze współpracującymi z nami biurami rachunkowymi. W sytuacji, gdy klient Twojego Biura skorzysta z naszych usług (doradztwo podatkowe, zakładanie i obsługa spółek, sprawy karne skarbowe i in.) gwarantujemy Ci umową 10% kwot netto uzyskanych od Twojego klienta podczas całego okresu obowiązywania pomiędzy nami umowy. Ty jako księgowy podczas obsługi Twojego klienta będziesz widział faktury z naszej kancelarii - zatem nie ma  żadnego ryzyka przeoczenia prowizji dla Ciebie. Tym samym może się okazać, że w danym miesiącu za umowę z nami zapłacisz dużo mniej bądź wcale.

Rozwijaj z nami swój biznes - W okresie zawartej umowy dajemy możliwość umieszczenia na Twojej stronie internetowej informacji o stałej współpracy z naszą kancelarią podatkową, w tym po zaakceptowaniu treści również umieszczenia naszego logo oraz innych informacji biznesowych.  To na pewno podniesie prestiż Twojego biura.

Konkurencyjna stawka za doradztwo podatkowe - w ramach podpisanej umowy otrzymujesz dopasowaną dla Ciebie miesięczną ilość godzin obsługi w ramach doradztwa podatkowego.  Po wykorzystaniu limitu w danym miesiącu proponujemy wciąż atrakcyjną stawkę godzinową za usługi doradztwa podatkowego.

Zakładanie i obsługa spółek z o.o. - od 2021r. określona działalność świadczona na rzecz spółek i trustów zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu jest działalnością regulowaną. Nasza wydzielona spółka została wpisana na listę takich podmiotów i świadczy usługi w tym zakresie. W ramach umowy o stałą współpracę możemy świadczyć dla Twojego biura lub Twoich klientów dodatkowe usługi związane z wirtualnym biurem, rejestracją do VAT, zakładaniem spółek kapitałowych (w tym przez system S24) oraz bieżącą ich obsługą (zmiany umów, uchwały wspólników i zarządu itd.).

Reprezentacja przed organami podatkowymi - w ramach umowy możemy reprezentować Twoje biuro rachunkowe przed organami skarbowymi i podatkowymi podczas czynności sprawdzających, kontroli podatkowej, kontroli celno - skarbowej czy postępowania podatkowego. Za odrębnym zleceniem możemy również reprezentować w ww. postępowaniach Twojego klienta. Oferujemy również pomoc oraz reprezentacje w zakresie uzyskania indywidualnej interpretacji podatkowej bądź wiążącej informacji stawkowej WIS. 

Ochrona karna skarbowa - w ramach umowy o współpracę nasz doradca podatkowy zdiagnozuje zagrożenia w Twoim biurze rachunkowym i u Twojego klienta pod kątem odpowiedzialności karnej skarbowej.  Czynny żal, wezwanie do ukarania w postepowaniu mandatowym, dochodzenie o przestępstwo skarbowe nie będą stanowiły już tajemnicy. Wskażemy jak należy postąpić w ww. sytuacjach oraz rzetelnie podpowiemy czy Ty lub Twój klient potrzebujecie prawnika czy też będziemy w stanie sami sobie poradzić z problemem. Dodatkowo możemy Ci podpowiedzieć jakich zasad przestrzegać na linii: biuro rachunkowe - klient biura rachunkowego, aby uniknąć problemów z prawem karnym skarbowym.

Newsletter podatkowy - Po podpisaniu umowy gwarantujemy podczas trwania umowy przesyłanie co najmniej raz w miesiącu wartościowych  informacji o zmianach podatkowych, które mogą dotyczyć Twojego biura rachunkowego. Zmiany w prawie oraz Twoje wątpliwości co do stosowania prawa podatkowego mogą być również konsultowane w ramach umowy o stałe doradztwo podatkowe.

Elastyczne kanały komunikacji - W ramach umowy możemy spotkać się z Tobą w naszej kancelarii. Od dłuższego czasu z powodzeniem praktykujemy również konsultacje online za pośrednictwem bezpiecznego komunikatora. Często praktykowane są sesje online: doradca podatkowy - księgowy/biuro rachunkowe - klient biura rachunkowego, co pozwala na efektywne i sprawne dokonywanie ustaleń. Oprócz spotkań online podstawowe kanały komunikacji to: telefon i email. Pisemne opinie podpisywane są bezpiecznym podpisem elektronicznym, tak abyś miał pewność kto bierze odpowiedzialność za konsultację. 

Szybka informacja zwrotna - W ramach kontaktu z doradcą otrzymasz informację co do terminu wykonania zadania oraz formy odpowiedzi, która będzie ustalana z Tobą. Co do zasady postaramy się udzielić odpowiedzi na przedstawione przez Ciebie zagadnienie na bieżąco bądź w terminie 48 godz. od zadania pytania, lub też w innnym terminie ustalonym z doradcą podatkowym, jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wymagało szczególnego przygotowania. Gwarantujemy, że żadne pytanie nie zostanie pozostawione bez odpowiedzi.

Monitoring czasu pracy/współpracy - Po podpisaniu umowy otrzymasz dostęp do Panelu Klienta, w którym opisany będzie czas doradcy podatkowego poświęcony na Twoją sprawę, limit godzin pozostały w abonamencie oraz dokumenty wytworzone w Twojej sprawie (opinie, odpowiedzi, rozwiązanie zagadnień itp.). Czas pracy doradcy mierzony jest według czasu pracy, który doradca powinien poświęcić na dane zadanie, a nie według czasu ile faktycznie poświęcił.

Dedykowany doradca podatkowy - W ramach umowy na stałe doradztwo podatkowe, gwarantujemy obsługę przez konkretnego, wskazanego z imienia i nazwiska doradcę podatkowego. Po podpisaniu umowy otrzymasz numer bezpośrednio do Twojego doradcy podatkowego. Przy tej usłudze nie korzystamy z infolinii i sekretariatu.

C O   M O Ż E M Y   Z R O B IĆ  D L A   

T W O J E G O   B I U R A   

R A CH U N K O W E G O?

D L A C Z E G O     M Y?

Kierujemy się zasadą ochrony biznesu Klienta

Bogate doświadczenie teoretyczne i praktyczne.

Usługa wykonywana jest przez dedykowanych doradców podatkowych.

Usługa stałego doradztwa podatkowego wykonane będzie przez konkretnego doradcę podatkowego i będzie to zagwarantowane w umowie. Doradcę poznasz osobiście. W naszej Kancelarii doradztwo wykonują profesjonaliści z bogatym doświadczeniem w organach skarbowych oraz w obszarze bieżącego doradzania przedsiębiorcom. Kontakt będzie odbywał się telefonicznie, via email czy online. Nie korzystamy z call center i anonimowych doradców, np. aplikantów czy studentów prawa. 

W ramach umowy postaramy się ochronić Twój biznes oraz Twoich klientów nie tylko na gruncie podatków i księgowości. Proponujemy również ochronę w sprawach karnych skarbowych. Sami prowadzimy własne biuro rachunkowe, zatem śmiało możemy podpowiedzieć Ci jak ukształtować umowę z klientem, tak aby mieć satysfakcję z wykonywanej pracy, a klient miał poczucie, że płaci wprawdzie wysoką cenę, ale że warto ją ponieść!

Nasi dorady podatkowi są również księgowymi. Księgujemy zarówno jednoosobowe działalności gospodarcze jak i spółki prawa handlowego.  Ma to na celu bycie na bieżąco z aktualnymi przepisami, ale przede wszystkim zapoznawanie się z problemami z jakimi spotykają się na co dzień przedsiębiorcy. Dlatego śmiemy twierdzi, że nasza wiedza jest nie tylko teoretyczna, ale i praktyczna.

Co więcej, sami szkolimy z podatków księgowych i kandydatów na doradców podatkowych!

Proponujemy pełne wsparcie w pracy księgowego

Poniżej przedstawiamy propozycję stałej współpracy na linii: doradca podatkowy - księgowy - klient. Wierzymy, że ta współpraca pomoże wznieść Twoje Biuro Rachunkowe na wyższy poziom oferowanych przez Ciebie usług, co w perspektywie długofalowej przełoży się na oszczędność czasu i osiągnięcie wyższych przychodów.

Księgowy powinien być mistrzem buchalterii

Księgowy to w naszej ocenie odpowiedzialny, ale i wymagający zawód.  Nawet po jego uwolnieniu, wbrew powszechnemu mniemaniu społeczeństwa, nie każdy nadaje się do tej pracy. Dokonywanie prawidłowych księgowań, zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości i wymogami ciągle zmieniającego się prawa podatkowego to sztuka, za którą buchalter powinien być solidnie wynagradzany! Ale tak jak każdy specjalista także i księgowy dość często wymaga wsparcia innych osób w swoim działaniu.

Proponujemy usługę kompleksowego i stałego doradztwa podatkowego. 

Dzięki tej usłudze:

- uzyskasz merytoryczne wsparcie w zakresie podatków, księgowości i spraw karnych skarbowych

- zapewnisz swoim klientom usługę na wyższym poziomie

- zwiększysz bezpieczeństwo prowadzenia swojego biznesu

- uzyskasz pomoc w ułożeniu relacji z klientami

Poświęć chwilę i zapoznaj się ze szczegółami tej innowacyjnej usługi, która przyniesie korzyść Tobie i Twoim Klientom.

Księgowy, doradca podatkowy, a może i wszystko na raz?

W świecie zmieniających się przepisów podatkowych od księgowych wymaga się znajomości nie tylko zasad poprawnego księgowania i przepisów podatkowych, ale również nierzadko wiedzy prawniczej, z zakresu ubezpieczeń społecznych czy prowadzenia biznesu. Oczekiwania klientów w tym zakresie są coraz większe. Często zawód księgowego mylony jest z zawodem doradcy podatkowego. Od osób prowadzących księgi podatkowe/rachunkowe wymaga się bowiem wyboru formy opodatkowania, przeprowadzania optymalizacji podatkowych, sporządzania i oceny umów czy nawet bieżącego doradztwa biznesowego dla siebie oraz członków rodziny.  Nieznajomość różnic między tymi zawodami oraz brak odróżnienia zakresów działania księgowego i doradcy podatkowego może prowadzić do nieporozumień, niezadowolenia klienta, sytuacji stresowej dla księgowego czy nawet szkody majątkowej dla biura rachunkowego lub jego klienta.

Czy księgowy jest od wszystkiego?

Wśród księgowych od lat obserwuje się presję na kompleksowość usług. Jeżeli buchalter jest równocześnie doradcą podatkowym jest to zrozumiałe. Pożądane jest jednak, aby pracownik księgowości  był mistrzem w prawidłowym księgowaniu, a nie w doradztwie podatkowym czy biznesowym. Bowiem trudno jest być specjalistą we wszystkim.

Należy pamiętać też, że doradztwo podatkowe może być prowadzone wyłącznie przez osoby/podmioty do tego uprawnione. Nawet jeżeli nazwiemy to konsultacją.

Księgowi starają się sprostać oczekiwaniom klienta - doradzają przedsiębiorcy oraz członkom jego rodziny, choć często czują, że nie mają w tym doświadczenia czy niezbędnej wiedzy i predyspozycji. Nierzadko sporządzane są uchwały wspólników osób prawnych i dokumenty do KRS. I to wszystko w cenie za usługi księgowe! Na pewno jest grupa przedsiębiorców, którym to pasuje.

Klienci, którzy korzystają z usług dobrego księgowego i dodatkowo doradcy podatkowego z pewnością potwierdzą, że w dłuższej perspektywie to się opłaca! Kwoty zaoszczędzone na podatkach będą najlepszym argumentem.

Czynności sprawdzające, kontrola podatkowa i postepowania podatkowe.

Kolejnym problemem może być kontrola czy postępowanie prowadzone przez organy podatkowe. Dobry księgowy oczywiście bierze odpowiedzialność za efekt swoich działań. Często jednak te działania są kwestionowane przez organy skarbowe. Pułapki interpretacyjne, wstrzymane zwroty VAT oraz "boksowanie się" z organami w ramach czynności sprawdzających. Codzienność. 

Czy jednak warto ryzykować?

Czy nie lepiej, aby sprawy klienta, np. w toku kontroli podatkowej poprowadził doradca podatkowy, który jest biegły nie tylko w niuansach podatkowych, ale i w procedurze podatkowej? To doradca podatkowy wybierze odpowiednią taktykę postepowania, należycie będzie reprezentował stronę w toku przesłuchania i poprowadzi sprawę do pozytywnego dla klienta efektu. I weźmie za to odpowiedzialność.

Ubezpieczenie OC biura rachunkowego

Po deregulacji zawodu księgowego, polisy OC wymaga się jedynie od biura rachunkowego, które zajmuje się usługowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych. Pomimo tego, w naszej ocenie solidne biuro księgowe powinno mieć polisę OC, nawet jeżeli prowadzi tylko księgę przychodów i rozchodów, czy też kadry. Czy Twoje ubezpieczenie obejmuje doradztwo podatkowe, biznesowe czy szkody związane z przygotowaniem umów, uchwał i innych dokumentów na życzenie klienta? 

Doradztwo i pomoc w Internecie

Pomocy możemy szukać w Internecie. Niewątpliwie szereg artykułów dotyczących podatków może naprowadzić nas na prawidłowy tok rozumowania. Problemem jest jednak aktualność opisywanych zagadnień, często zmieniające się przepisy oraz anonimowość publikacji. Natomiast ilość "doradców" na forach księgowych może przyprawić o zawrót głowy. Tylko czy te osoby, często występujące pod pseudonimem, wezmą odpowiedzialność za Twoją sprawę i rzetelność udzielanych tak na prawdę często anonimowo porad?

 

 

D O R A D Z T W O   

P O D A T K O W E   W   

A B O N A M E N C I E

Oferta wyłącznie dla Księgowych i Biur Rachunkowych

 

EN

Logo Kancelarii Podatkowo - Księgowej Taxologika

 

XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie

KRS:  0000739756

Kapitał zakładowy:   20 000 zł -  w pełni opłacony

ING Bank Śląski S.A.:   

PL 82 1050 1559 1000 0090 8040 0121

e-mail: biuro@taxologika.pl

tel. 503 05 04 05, tel. 502 209 208

 

 

 

Taxologika  sp. z o.o. 

Spółka doradztwa podatkowego

ul. Teofila Firlika 19 lok. 112       

71-637 Szczecin

Godziny otwarcia :  pon - pt : 8:30 - 16:30 

NIP:   955-247-16-47         

REGON: 380647394

 

 

Copyrights   ©  2018-2024  Taxologika sp. z o.o. 

Znajdź nas w mediach  społecznościowych: